//Де краще вчитися в Чехії, Словаччині або Польщі?

Де краще вчитися в Чехії, Словаччині або Польщі?

Країни користуються найбільшим попитом в українців щодо продовження навчання. Це обумовлено відносно невисокою вартістю проживання та навчання, близькими мовами та менталітетом, географічним розташуванням.  Спробуємо разом вибрати найкращий варіант.

Мова навчання.   Найближча нам мова – словацька що  інтуїтивно  зрозуміла  на побутовому рівні  і ви не будете мати великих  проблем в спілкуванні,  якщо навить потрапити в Словаччину вперше. Але навчання  потребує більших знань.  Стаді-СК пропонує курси словацької, що гарантують знання достатні для успішного навчання.

Для вступу в Чехію потрібно знати мову на достатньо високому рівні. Для цього потрібно пройти тест на знання, а в багатьох випадках  потрібен обов’язковий річний  підготовчий курс.  Для вступу в університет Словаччини, в багатьох випадках, перевірка знань мови не вимагається, в деяких вишах будуть вимагати сертифікат на знання мови.

Система подання документів та зарахування. Найбільш проста комфортна система подання документів в Словаччині та Польщі, де ви зможете подати документи ще в період навчання в останньому класі. Таким чином, з великою вірогідністю,  ви   зможете отримати рішення університету ще до отримання свідоцтва про освіту.  Для зарахування вам знадобиться ностріфікований (визнаний) в країні вступу документ про освіту.

Процес подання документів в чеський університет та ностріфікації документів про освіту в Чехії  складніший.  Крім документів про освіту вам знадобіться довідка про вивчені предмети та години за 4 роки, та складання іспитів. Тому вступ в чеський виш в році закінченні школи, в багатьох випадках, неможливий.

Витрати. Мінімальні витрати на проживання студента становлять біля 200 євро для Словаччини та 250 євро для Чехії та Польщі. До цього необхідно додати вартість місця в гуртожитку 50-100 євро в залежності від міста та університету.

В Чехії та Словаччині навчання державною мовою в державних університетах безкоштовне для всіх. В Польщі навчатися безкоштовно можуть ті хто має «Карту поляка», для всіх інших   навчання становить в середньому 800-2000 євро за рік при навчанні польською мовою  і 1800-3000 євро за навчання англійською.

Конкурс та якість освіти   В Чехії конкурс завжди вище ніж в Словаччині.  При чому якість освіти в обох країнах не відрізняється. Що до Польщі, то тут потрібно дуже ретельно вибирати університет, бо не всі  виші цінуються роботавцями Європи.

Дозвіл на проживання. В Словаччині студенти отримують тимчасовий дозвіл з правом роботи, що  допомагає студентам бути відносно незалежними від допомоги батьків.   Роботі на декілька годин на тиждень знайти можна завжди.  В середньому  оплата  некваліфікованому робітнику складає 4-5 євро на час. В Чехії та Польщі офіційна робота за студентською візою неможлива.

Людина що працює в Словаччині п’ять років може претендувати на ПМЖ. Студентський стаж для ПМЖ рахується так: 2 студентських роки як 1 рік робітника. Тобто для отримання ПМЖ в Європі після закінченні п’яти річного навчання в університеті потрібно  пропрацювати ще 2,5 року.

В Чехії та Польщі всі іноземні студенти навчаються на підставі національної візи. Після закінчення університету студент має знайти роботу або покинути країну.

Перспективи подальшої роботи.  Найбільші  шанси отримати роботу за спеціальністю в країнах навчання мають словацькі та чеські випускники. Це пов’язано з великим  попитом на нових спеціалістів, бо багато словаків та чехів, що закінчують виши, зразу прагнуть знайти роботу в країнах де оплата вища на старті. Рівень безробіття, який в цих двох країнах  в два рази нижчий ніж у Польщі.  За статистикою Стаді-СК 90% українських випускників знаходять роботу.    Рівень заробітної платні в Словаччині та в Чехії  вищий ніж у Польщі.  Зарплата  у Варшаві складає в середньому  960 євро, а в Братиславі – 1200 євро. При цьому  витрати на проживання практично однакові. Це пов’язано з  географічним розташування Словаччини та Чехії що заходяться в оточенні більш могутніх в економічному плані країн ЄС. З цього очевидним буде зробити висновок. Отримувати освіту у Словаччині є найвигіднішим вибором для українців.  Study-Sk з радістю допоможе у виборі університету, підготовці документів та у вивченні словацької мови. Достатньо лише написати або зателефонувати нам.

Load More Posts
2022-12-12T22:24:30+03:00