//ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ З ОФІЦІЙНИХ ДЖЕРЕЛ СЛОВАЧЧИНИ    

ОФОРМЛЕННЯ ТИМЧАСОВОГО ПРИТУЛКУ В СЛОВАЧЧИНІ

Заяву можна подати, як відразу на граничних українсько-словацьких переходах, так і в відділеннях міграційної поліції Словаччини.  І, в разі наявності місць проживання, надання заявки здійснюється саме в відділеннях міграційної поліції.  Знайти портібне відділення, відповідно до місця проживання, можна тут: https://www.minv.sk/?uradne-hodiny-ocp-pz

Якщо вам складно розібратися з географію Словаччини, запитайте про допомогу будь-кого хто проживає тут. Співробітники поліції не говорять на українській мові, тому якщо ви не володієте англійською, попросіть будь кого допомогти з перекладом.

ВАЖЛИВО!  Подати заяву від імені дитини може тільки його законний представник –  один із батьків (в окремих випадках це може бути, наприклад, опекун по вирішенню суду).  Тому, якщо  діти приїхали в Словаччину без батьків, наприклад, з тіткою/дядькою/бабусею/дедусем і т.д.,  то не ведіть  поки дітей в міграційну поліцію і не оформляйте нічого!  Такі діти  вважаються малолітніми без супровождения і можуть бути вилучені для розміщення в спеціальних установах соціального захисту для малолітніх!!!

Якщо батьки (хоча б один) ще в дорозі, то варто чекати їх приїзду.

Заява іноземця на притулок – це бланк із 1 сторінки, який уже заздалегідь переведено на українську мову.  Його можна взяти як безпосередньо в поліції, так і завантажити заздалегідь: https://www.bbsk.sk/Portals/0/cudzinci/%D0%B7%D0%B0%D1%8F%D0%B2%D0%B0%  20%D1%96%D0%BD%D0%BE%D0%B7%D0%B5%D0%BC%D1%86%D1%8F_vyhlasenie%20cudzinca.pdf

Поради при складанні заяви.

– заява досить невелика, але якщо ви скачаєте її заздалегідь, роздрукуєте і заповнюєте, то все рівно зекономите час;

– якщо у вас немає загранпаспорту і ви не знаєте, як точно пишеться ім’я  в транскрипції, то, щоб не придумувати самостійно, вам допоможе офіційний сервіс ДМСУ: https://dmsu.gov.ua/services/transliteration.html (посилання не  працює на момент публікації, але можна знайти та інші подібні сервіси, наприклад, https://pasport.org.ua/faq/transliteration)

– крім всіх відомостей в заяві, поліція просить вказати словацький(!) номер телефону для зв’язку з вами.  Якщо вже маєте місцеву сим-карту, залишіть свій номер.  Якщо  ще немає карти, підійде і номер знайомих, рідних, сусідів або людей, у яких ви зупинилися.

-КПП які межують з Україною: Vyšné Nemecké – Ужгород, Ubľa – Малий Березний, Veľké Slemence – Малі Селменці.

 ПОСИЛАННЯ НА ОФІЦІЙНІ ІНФОРМАЦІЙНІ  РЕСУРСИ СЛОВАЧЧИНИ:

 Сайт для українців
https://ua.gov.sk/
https://www.ukraineslovakia.sk/
https://ec.europa.eu/…/information-people-fleeing-war…

Тимчасовий притулок
https://www.facebook.com/ministerstvovnutraSR/posts/333192015504204
https://www.minv.sk/?tlacove-spravy…
https://www.minv.sk/?tlacove-spravy…
https://www.minv.sk/?tlacove-spravy…

Українці, знайте про торгівлю людьми
https://www.minv.sk/?tlacove-spravy…
Slováci, prípady obchodovania s ľuďmi hláste na číslo 158

Інформаційні телефони для українців
+421 513 816 111
+421 259 765 111

Екстренні контакти в Словаччині
Polícia – Поліція: 158, 112
Ambulancia – Швидка допомога: 155, 112
Hasiči – Пожежники: 150, 112
Ukrajinská ambasáda na Slovensku – Посольство України в Братиславі
Radvanská 35, 811 01, Bratislava
+421 2 592 028 10

Якщо Ви шукаєте допомоги
https://ktopomozeukrajine.sk/

Інші способи допомогти – пишіть/телефонуйте нам за цими контактами
pomocpreukrajinu@minv.sk
+421 2 48 59 33 12

В’їзд іноземців до Словацької Республіки під час надзвичайної ситуації
https://www.minv.sk/…
Словацька Республіка дозволяє в’їзд усім громадянам третіх країн, які прибувають з України, які не відповідають одній або кільком умовам в’їзду, визначеним ст. 6 абз. 1 Шенгенського прикордонного кодексу. (наприклад, у вас немає проїзного документа, немає дійсної візи, якщо потрібно, тощо). З метою пришвидшення процесу прикордонного контролю на пунктах пропуску кордону Словацької Республіки рекомендуємо особам, які в’їжджають на її територію, навіть якщо вони не мають дійсних проїзних документів, пред’являти документи, що посвідчують особу, статус проживання в Україні (включаючи ті, термін дії яких закінчився). ) або свідоцтво про народження дитини, якщо вони мають при собі такі документи.

Load More Posts
2022-04-09T16:59:27+03:00