//Тимчасовий захист odídenec/dočasne útočisko

ТИМЧАМОВИЙ ЗАХИСТ В СЛОВАЧЧИНІ

В’їзд на територію СР

Громадяни України з біометричним паспортом можуть в’їжджати на територію Словаччини без візового режиму та перебувати тут без візи максимум 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду.

Згідно інформації Міністерства внутрішніх справ СР, в даний момент в’їзд дозволений усім особам, які врятувались від військового конфлікту. В’їзд на територію Словацької Республіки після індивідуальної оцінки також дозволений особам без діючого закордонного паспорта (біометричного паспорта чи візи), але це правило діє на багато з боку Словацької сторони, і пограничники України можуть відмовити у перетині кордону.

Особи, які прибувають з сусідньої країни, де вони перебували під загрозою внаслідок воєнного конфлікту непрямо перед прибуттям, а також особи, які потребують міжнародного захисту чи подорожують з інших гуманітарних причин, повинні відповідати умовам в’їзду на територію Словаччини, установленим у зв’язку з пандемією коронавірусу.

При прибутті в Словаччину ці особи не повинні реєструватися на сайті http://korona.gov.sk/ehranica, і на них не поширюється обов’язок ізоляції.

Державна ветеринарна адміністрація Словацької Республіки дозволила некомерційний транспорт домашніх тварин, які супроводжують біженців, що не відповідають умовам чинного законодавства, на територію Словацької Республіки. Необхідні форми ви можете знайти

Ці правила піддаються частим змінам, тому рекомендуємо слідкувати за актуальною інформацією на нашому сайті. Актуальна інформація про ситуацію на кордонах Словаччини регулярно оновлюється на сторінках у Facebook поліції СР та Міністерства внутрішніх справ СР.

Після в’їзду на територію СР

Всім особам, які врятувались від військового конфлікту та яким була надана можливість в’їзду через словацький кордон (зазвичай у паспорті є відмітка про в’їзд), дозволяється короткострокове перебування до 90 днів.

При в’їзді в Словаччину і пізніше, залежно від вашого громадянства та інших обставин, існують кілька варіантів, які дозволяють залишатися в Словаччині довше.

Подання заяви про надання тимчасового притулку (найпростіший спосіб захистити людей, які врятувались від війни)

Що таке тимчасовий притулок?

Тимчасовий притулок надається з метою захисту іноземців від військових конфліктів, постійного насильства, наслідків гуманітарної катастрофи чи постійних порушень прав і свобод людини в країні їхнього походження.
Тимчасовий притулок надається до 4 березня 2024 року.
Документ про підтвердження статусу тимчасового притулку з позначкою “DOČASNÉ ÚTOČISKO” з терміном дії до 4 березня 2023 року буде дійсний принаймні до 4 березня 2024 року без обов’язку подальших адміністративних заходів чи обов’язку подовження його дії. Документ про підтвердження статусу тимчасового притулку можна оновити на веб-сайті Міністерства внутрішніх справ Словацької Республіки ТУТ. З офіційним прес-релізом можна ознайомитися на веб-сайті Міністерства внутрішніх справ ТУТ.

Хто може подати заяву про надання тимчасового притулку?

-Громадяни України,
-Особи, які мали в Україні статус міжнародного або внутрішньогосударського захисту,
-Члени сім’ї громадян України та особи з наданою захистом (якщо сім’я проживала в Україні до 24 лютого 2022 року),
-Іноземці, які не є громадянами України, мають постійний вид на життя в Україні і не можуть повернутися через небезпечні умови в їхніх країнах або регіонах походження.

Хто вважається членом сім’ї?

• подружжя,
• неповнолітній дитина особи або неповнолітня дитина подружжя,
• родич неповнолітньої дитини (тільки у випадку, якщо дитина є громадянином України),
• інший близький родич, який проживав разом із громадянином України або особою, якій був наданий захист, і перебував повністю або частково на утриманні цього родича.

Де можна подати заяву про надання тимчасового притулку?

Якщо ви хочете подати заяву про надання тимчасового притулку, ви можете зробити це особисто в спеціальному реєстраційному центрі, що працює за адресою:
• Братислава: Bottova 7.
Реєстраційний центр працює за таким графіком:
• з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 15:30;

Відділення поліції з питань іноземців у містах: Нітра, Жиліна, Банська-Бистриця, Римавська Собота, Дунайська Стреда, Трнава, Нове Замки, Тренчін, Ружомберок, Пряшів і Кошиці приймають всіх осіб, які шукають тимчасовий притулок.

Відділення поліції з питань іноземців у містах: Братислава і Михаловце приймають заяви про надання тимчасового притулку лише від вагітних жінок, сімей з дітьми (лише тих, у яких хоча б одне дитина не досягло 6 років), осіб старше 65 років та інших вразливих груп населення.

Відділення поліції з питань іноземців приймають заявників тричі на тиждень:
• в понеділок, середу і п’ятницю з 07:30 до 15:30.

Як подати заяву про надання тимчасового притулку?

Заявник повинен представити достовірні докази своєї особистості та громадянства, а також факти, які дають вам право подати заяву про надання тимчасового притулку (міжнародний/внутрішній захист, родинний зв’язок або постійне посвідчення особи та неможливість повернутися в країну або регіон вашого походження).

Заявники можуть підтвердити свою особистість, наприклад, дійсним, але також і недійсним закордонним паспортом або посвідченням особи, або пред’явивши водійське посвідчення разом із свідоцтвом про народження, або будь-яким іншим документом із фотографією разом із свідоцтвом про народження.

Для неповнолітніх заяву подає законний представник або призначений судом опікун; неповнолітній повинен бути присутній при подачі заяви.

Якщо у вас є закордонний паспорт, документ, що підтверджує особистість, або інший документ, тимчасовий притулок буде наданий вам негайно. Якщо документа немає, рішення з вашоєї заяви буде прийнято протягом не менше ніж 30 днів. Якщо ваша заява про тимчасовий притулок буде задоволена, вам видадуть документ про допустиме проживання з позначкою “DOČASNÉ ÚTOČISKO” (спочатку в документах вказано “ODÍDENEC” – якщо у вас є такий документ, вам не потрібно його змінювати, він все ще дійсний).

Надання тимчасового притулку не поширюється на громадян України, які мають постійний або тимчасовий вид на життя в Словаччині, або подали заяву про надання їм притулку, або вже отримали притулок чи додатковий захист.

Медичне обслуговування

Особи, які подають заяву на надання тимчасового притулку, а також особи, які отримали тимчасовий притулок і не мають державного медичного страхування, мають право на отримання невідкладної медичної допомоги, а в особливих випадках, що потребують окремого розгляду при визначенні конкретних медичних потреб на підставі індивідуального оцінювання стану здоров’я, на надання такої медичної допомоги.

Для отримання такої медичної допомоги достатньо пред’явити докази того, що ви є шукачем тимчасового притулку або що вам його надано.

Заявники на отримання тимчасового притулку та резиденти України, які зараз перебувають в Словаччині без державного медичного страхування, можуть вакцинуватися від COVID-19 в Словаччині.

Особи, які проживали в Україні, мають право на невідкладну допомогу до подання заяви на отримання притулку (міжнародного захисту), додаткового захисту або тимчасового притулку, але не більше 30 днів з моменту в’їзду на територію Словацької Республіки.

З 1 січня 2023 року МОЗ Словаччини виправило обсяг медичної допомоги дітям та підліткам від народження до 18 років + 364 дні, яким надано тимчасовий притулок в Словацькій Республіці у зв’язку з триваючим збройним конфліктом в Україні. Обсяг медичного обслуговування з 1 січня 2023 року охоплює той самий обсяг медичного обслуговування, що і державне медичне страхування, і включає профілактичні огляди, невідкладну медичну допомогу, медичні процедури та санаторно-курортне лікування (§ 2, § 3 і 7 Закону № 577/2004 р. про обсяг медичної допомоги, оплачуваної на основі державного медичного страхування, і про оплату послуг, пов’язаних із наданням медичної допомоги, із змінами).

З 1 вересня 2023 року МОЗ Словаччини виправило обсяг медичної допомоги дорослим, яким надано тимчасовий притулок в Словацькій Республіці у зв’язку з триваючим збройним конфліктом в Україні. Обсяг медичного обслуговування з 1 вересня 2023 року охоплює майже той самий обсяг медичного обслуговування, що і державне медичне страхування, і включає профілактичні огляди, невідкладну медичну допомогу та медичні процедури (§ 2 і § 3 Закону № 577/2004 р. про обсяг медичної допомоги, оплачуваної на основі державного медичного страхування, і про оплату послуг, пов’язаних із наданням медичної допомоги, із змінами).

Освіта

Після подання заяви на тимчасовий притулок ваша дитина може ходити до школи в Словаччині. Відвідайте дитячий сад, початкову або середню школу, куди ви б хотіли відправити свою дитину. В школі визначать рівень знань та володіння словацькою мовою і відправлять вашу дитину в відповідний клас. Також вашу дитину будуть навчати словацькій мові. Додаткову інформацію можна знайти на веб-сайті Міністерства освіти Словацької Республіки. Інформацію для студентів вузів можна знайти на веб-сайті SAIA, n. o.

Житло та інші види допомоги

Допомога на проживання

Власник нерухомості, який надає житло резиденту (особі, якій надано тимчасовий притулок), може подати заяву про компенсацію у розмірі:
• € 10 за ніч проживання, якщо це фізична особа, яка досягла 15-річного віку,
• € 5 за ніч проживання, якщо це фізична особа віком до 15 років.
Заяву про компенсацію можна подати до муніципалітету, також представити
Виплати надаються до 24.03.2024.

Матеріальна допомога

Особа, яка отримала тимчасовий притулок (захист), може звернутися за фінансовою допомогою. Заява про отримання допомоги подається в реєстраційних центрах.
Розмір фінансової допомоги становить 80 євро для дорослої особи, 160 євро для дитини до трьох років і 60 євро для дитини від 3 до 18 років. Розмір допомоги для однієї сім’ї не може перевищувати 380 євро.

ЗАВАНТАЖИТИ ІНСТРУКЦІЮ МОЖНА ТУТ

Load More Posts
2023-12-07T21:59:39+03:00